Şehadet Bir Çağrıdır; Nesillere ve Çağlara

Mahmut Efendi'nin Kadirov Ziyaretinin Arka Planı

08 Haziran 2014

Mahmut Efendi'nin  katil Kadirov'u ziyareti ile ilgili cemaatin resmi kaynaklarından herhangi bir yalanlama gelmedi. Ziyaret elime ulaşan bilgilere göre yarın (08.06.2014) başlayacak. Şu durumda Mahmut Efendi'nin Kadirov'a ziyarete götürüleceğini ilan etmemiz sonrası bunu yalanlayıp hakaret edenlerin bizden helallik dilemeleri gerekir.

Biz, kesin olmayan hiçbir bilgiyi, hele ki önemli cemaatleri ilgilendiren haberleri ilan etmeyiz. Mahmut Efendi'nin Kadirov gibi bir alçağın ziyaretine gideceğini öğrenir öğrenmez hemen bu haberi teyit için girişimlerde bulunduk. Kadirov'un kendi resmi sitesinde yayınladığı haber sonrası olayın doğru olup olmadığını ailesinden teyit ettik. Bizzat birinci dereceden aile bireyleri ve Cübbeli Ahmet Hoca aracılığıyla konuyu teyit ettik. Bu haber kesinlikle doğruydu!

Maalesef cemaat içerisinde Mahmut Efendi'nin hastalığından yararlanan bir grup bulunmakta. Bu grup cemaat içerisinde de bilinmektedir. İsmailağa Cemaati'nin iç işlerine karışmak ya da bunları ifşa etmek bizim işimiz değil. Bu kendi içlerinde çözecekleri bir problem. Fakat bu durum çözülmezse ve Kadirov ziyareti gerçekleşirse cemaat içerisinde çok büyük çatlaklar oluşacaktır.

Haberi yayınladığımızda sözde TV Haber müdürü bazı soytarılar haberimizi kimseye hiçbir şey sormadan yalanladılar. Hatta bizi Kadirovcu olup,  "Sahte Kadirov düşmanlığı" yapmakla suçladılar. Herkesi kendileri gibi kullanılan insanlar zanneden bu asalaklar, Çeçenistan cihadını baltalayan ve ellerinde Müslüman kanı olan, kendisini sözde İslam Emirliğine nispet eden bazı şahısların dolduruşuna geldiler. Bu kişi aslında santralci, fakat adam yokluğunda hasbelkader haber müdürü olmuş bir şahıstır. Bir kaç gündür gelinen bu durum onların yalancılığını ortaya çıkardı elhamdülillah. Haber doğruydu.

Ben bu mesajı paylaşırken cemaatin önde gelenleri bu sinsice düzenlenmiş ziyareti iptal ettirmek için yoğun çaba sarf ediyorlar. Ayrıca Mahmut Efendi'yi seven ve gönül veren tüm insanlar onun böyle bir katilin ayağına gitmemesi için dua ediyorlar.

 Bilindiği gibi ben 2009 yılından beri Türkiye'den Kadirov'a para karşılığı götürülen tüm heyetleri haberleştirdim. Kadirov'un paralı askerleri tarafından mahkemeye verildim.  Bu yüzden hapis cezası aldım. Elhamdülillah bu benim için onurdur! Evime gelen Rus istihbaratı elamanları oldu. Kadirovcular ve Ruslar tarafından birçok tehdit aldım. Bunlardan hep şeref duydum. Bizler Türkiyeli Müslümanlar olarak birçok kardeşimizi Çeçenistan özgürlük mücadelesinde şehit verdik. Hiçbirimizin başı onların başından, hiçbirimizin canı onların canından daha değerli değil. Çeçen halkı da bu mücadeleye yüz binlerce şehit verdi. Bu şehitlerimizin emanetlerine ve haklarına binaen  hepimiz bu ziyarete karşı koymak zorundayız.

Gelelim bu ziyaretin arka planına.

Bu ziyareti organize etmek için kukla Kadirov yaklaşık 5 yıldır çok yoğun uğraşlar veriyordu. Daha önce para karşılığı Çeçenistan'a götürdüğü gazeteci, STK temsilcileri, cemaat üyeleri vasıtasıyla İsmailağa cemaatine yaklaşmaya çalıştı. Kadirov'un Türkiye'de meşrulaşması için çok güçlü bir cemaatin kanatları altına girmesi gerekliydi. Bu cemaat de İsmailağa cemaati idi. Bu konuda ilk girişimi Kadirov 2009 yılında yaptığı bir açıklama ile yaptı. Mahmut Efendi'nin kendisine hediyeler gönderdiğini iddia etti. Bu haber Kanaltürk TV de yayınlandıktan sonra İsmailağa cemaati bir açıklama ile bu durumu yalanladı.  

İşte linki: http://www.kavkazcenter.com/tur/content/2009/03/09/4396.shtml

Bugün görülüyor ki geçmişte bu açıklamayı yapan cemaatin içerisinden bazı çıkarcı kişiler Kadirov'un bu girişimine çanak tuttular. Cemaate yakın Furkanhaber sitesi ziyareti ayarlayan kişilerin Marifet Derneği Başkanı Muhammet Keskin ve üst düzey isimlerden Şefik Kocaman olduğunu ilan etti.

İyi biliyoruz ki Kadirov bu ziyaretleri yüklü paralar harcayarak ve misafirlerine yüklü meblağlar vererek organize ediyor.  Bu bağlamda cemaat içerisindeki kardeşlerime tavsiyem bu organizasyonu yapan kişilerin ve kurumların hesaplarını mercek altına alsınlar. 

Bu ziyaretin gerçekleşmesinden en çok rahatsız olanlar içerisinde Mahmut Efendi'nin ailesinden bireyler de yer almaktadır. Fakat ailenin tüm girişimleri bu kişiler tarafından geri çevrilmiş ve ziyaretin kesinlikle gerçekleşeceği ifade edilmiştir. Ailesi, Cübbeli Ahmet Hoca ile görüşüp sağlık durumunun elverişsiz olduğunu iletmesine rağmen o da ziyaretin kesinlikle gerçekleşeceğini söylemiştir.

Daha önce İsmailağa Cemaatinden birilerinin Kadirov'un davetlisi olarak gizlice Çeçenistan'a gitmesi zaten herkesi yeterince üzdü. Mustafa Ekinci, Marifet Derneği başkanı Muhammed Keskin, yardımcısı Şefik Kocaman’ın yaptığı bu ziyaret ortaya çıkınca tepki  çekti. Bu kişilerin Rus kuklası hain Ahmet Kadirov'un kabrini ziyaret ettikleri fotoğraflar cemaat mensuplarını ve sevenlerini derinden yaraladı. Cemaat içerisinde ise bu ziyareti organize edenlerin 2 Milyon dolar gibi bir parayı aldıkları iddia edilse de bizler bu iddialara itibar etmek istemiyoruz. Hele doğru olduğunu düşünmek dahi istemiyoruz.

Link: http://www.furkanhaber.com/ismailaga-cemaati-rahatsiz/


Bu ziyaretle İsmailağa cemaatinin itibarını sarsacakları gibi,Kadirov'a da bu yolla itibar kazandıracaklardır. Bu büyük bir vebaldir. Bu sadece Kadirov'un değil Rus istihbaratının da içerisinde olduğu bir itibarsızlaştırma projesidir. İnşallah duyarlı Müslümanların girişimleri sonuç verir ve bu ziyaret engellenir. Aksi halde şehitlerin ahı tüm sorumluların üzerine olur!

Selametle...

Yusuf Ensar Çalışkan


Diğer Haberler

2017-1438 ŞEHADET TAKVİMİ ÇIKTI
Şehadet Takvimi Suriye Ahraruş Şam Şehitlerine Taziye Mesajı
ŞEHADET TAKVİMİ SURİYELİ BEBEKLERE 1500 KOLİ BEBEK MAMASI BAĞIŞLADI
ŞEHADET TAKVİMİ 2014-1435 TÜKENDİ
Abdulkadir Molla'nın Ailesine Vasiyeti
Mısır Darbesinin Sebepleri ve Gazze' ye Etkileri
Şehadet Takvimi 2014-1435 Sipariş Alımlarına Başlanmıştır.
ŞEHADET TAKVİMİ KURBANLARI SURİYE VE PATANİDE KESİLDİ
ŞEHADET TAKVİMİ 2014-1435 ÇIKIYOR
11 EYLÜL SALDIRILARININ 12 YILI
Muhammed Biltaci'dan Kızı Şehit Esmaya Mektup
Mısırlı Kardeşlerimizin Cuntaya Direnişini Selamlıyoruz!
SURİYE DEVRİMİNİN DÜNÜ VE BUGÜNÜ
Şahid Kılınmış Bir Özgürlük Savaşçısı: Şamil Basayev
İskilipli Atıf Hoca'ya Dil Uzatan Sahte Şeyh Haydar Baş'a Kınama 
Şehadet Takvimi Facebook Şehadet Takvimi Twitter Copyright © 2009 www.sehadettakvimi.net. All Rights Reserved. Design artiweb
IE 8+, Firefox 3.6+, Crome 10+, Macromedia Flash, 1024 x 768