Şehadet Bir Çağrıdır; Nesillere ve Çağlara

Bizler...

Sevgili Dostlar...

Allah'ın selamı,rahmeti, bereketi üzerinize olsun

Yaklaşık iki yıllık bir emeğin ürünü olarak doğan ve  7 senedir aralıksız evlerinize konuk olan ''Şehadet Takvimi'' çalışmamızı sizlerle bir kez daha buluşturmanın heyecan ve mutluluğu ile karşınızdayız.

Şehadet ve Şehid kavramlarının batıl ideolojiler tarafından sinsice kullanıldığı günümüz Türkiye’sinde, duyarlı Müslüman kardeşlerimizin hafızalarını tazelemek, şehidlerimizin hayatlarını ve mücadelelerini hatırlatmak ve bizden sonraki nesillere aktarmak amacıyla hazırladık bu önemli çalışmayı.

İslam toplumunda kardeslik, vefa, sevgi, adalet gibi önemli değerlerin kaybolduğu, ilimden ve cihaddan uzaklaşılıp seküler ve kapitalist bir hayatın benimsendiği günümüzde böyle bir çalışmanın faydalı olacağını düşündük ve ''Bismillah'' diyerek çalışmaya başladık. O günden bu güne tam 7 yıl geçti. Bizler 7.kez sizlerle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Komutan Bilal'in kardeşlerini korumak için mevziden canı pahasına fırlamasını,Ahmet Yasin'in tüm olumsuzluklara rağmen hakkı haykırmasını, Metin Yüksel'in mücadele azmini, Hz, Ömer'in adaletini,Abdullah Azzam'ın ilmi ile amel etmesini, Seyyid Kutub'un Tağut'a boyun eğmeyişini, Hattab'ın cesaretini, Şamil'in destansı direnişini, İskilipli Atıf'ın takvasını, Bülent Tuna'nın ihlasını, Cevahir Çağlar'ın örtüsünü, Şeyh Said'in kıyamını, Mervan Hadid'in sabrını, kendi nefsimiz başta olmak üzere duyarlı tüm kardeşlerimize hatırlatalım istedik.

Bu amaçla ''Şehadet Takvimi''nde şehadet bölümünü takvim özelliğinden önde tuttuk.

Son yüzyıllık dönemde İslam toplumunun yetiştirdiği ve şehadet mertebesine ulaşmış isimlere takvimimizde yer vermeye çalıştık. Şehidlerimizin ulaşabildiğimiz bütün bilgilerini sizlerle paylaşmaya özen gösterdik. Elbette eksiklerimiz ve hatalarımız olmuştur. Şimdiden bu hatalarımız için özür dilemeyi üzerimize bir borç biliyoruz.

Göstereceğiniz ilgi için şimdiden teşekkürlerimizi sunar,Cenabı Hak'tan bizleri kendi yolundan ayırmamasını ve şehidlerimizin mertebesine ulaştıtmasını niyaz ederiz.

Unutmayın... Her Şehid Bir Adımdır Zafere!

Hepinizi sevgi ve saygılarımızla selamlarız.

Fiemanillah... 
Şehadet Takvimi Facebook Şehadet Takvimi Twitter Copyright © 2009 www.sehadettakvimi.net. All Rights Reserved. Design artiweb
IE 8+, Firefox 3.6+, Crome 10+, Macromedia Flash, 1024 x 768